Деталі
Відносини між двома західними союзниками різко погіршилися в жовтні минулого року, коли Австралія скасувала багатомільярдну французьку програму підводних човнів і натомість віддала перевагу будувати підводні човни з використанням американських та британських технологій.
Приймаючи Альбанезе в Єлисейському палаці в Парижі, журналісти запитали у Макрона, чи має Австралія вибачитися.
"Вона не несе відповідальності за те, що сталося, - відповів Макрон. - Ми говоритимемо про майбутнє, а не про минуле".
Рішення відмовитись від вигідного контракту раніше обурило Париж.
Макрон відреагував, відкликавши посла Франції в Австралії, звинувативши тодішнього прем'єр-міністра Австралії, консерватора Скотта Моррісона, у "брехні", тоді як міністр закордонних справ Франції заявив, що Канберра "завдала удару своєму союзнику ножем у спину".
Але партія Моррісона програла вибори у травні, і його наступник від лейбористської партії пообіцяв поновити зв'язки з Францією.
У своїй заяві у французькому президентському палаці Альбанезе подякував Макрону за теплий прийом і, схоже, натякнув на суперечку: "Довіра, повага та чесність мають значення", — сказав він.
Доповнення
Париж, у якого 1 мільйон громадян, які мешкають на територіях, що охоплюють Індійський і Тихий океани, і 8000 військовослужбовців, розміщених там, зробив Австралію наріжним каменем своєї Індо-Тихоокеанської стратегії в протидії підйому Китаю.
Франція поставила військові літаки до Індії та Індонезії, зокрема, для налагодження військових зв'язків із країнами регіону.