“Якщо провадження про банкротство уже було в судді, а потім було призупинено, то це означає, що воно призупинено через певні обставини. Наприклад, призначена експертиза чи ще щось в такому дусі... В цілому, гіпотетично, будь-яке банкротство це, в тому числі, і уникання від тих чи інших боргів. Не даремно у США є ціла прокуратура по банкротству”, — сказав М.Гольдарб.
Нагадаємо, що за станом на початок 2007 року понад 26% акцій “Укртатнафти” (Кременчуцький НПЗ) належало російської “Татнафти” і афільованим з нею компаніям. Після низки судових рішень ці акції були продані компаніям, афільованим з групою “Приват”.
З цієї причини ПАТ “Татнефть” звернулося до Паризького арбітражу з позовом проти України, який виніс рішення на користь російської компанії.
3 квітня 2017 ПАТ “Татнефть” подало клопотання до Федерального окружного суду по округу Колумбія про примусове виконання арбітражного рішення від 29 липня 2014 року, згідно з яким Україна зобов’язана виплатити ПАТ “Татнефть” 144 мільйони доларів США.
Також нагадаємо, голову правління “Укртатнафти” — Павла Овчаренка МВС у березні оголосило в розшук.
У повідомленні МВС зазначається, що П.Овчаренко переховується з квітня 2015 року та звинувачується в скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України (привласнення або розтрата чужого майна вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою).
При цьому, за даними ЗМІ, П.Овчаренко може бути причетним до рейдерського захоплення активів агрохолдингу “Агрейн”.
У керівництва “Агрейна” правоохоронці заарештували банківських сертифікатів на майже 450 кг золота, а під час обшуків вилучили рекордні 72 кілограми золотих злитків.