“Росія може сфабрикувати або почати атаку із застосуванням хімічної зброї проти України, щоб створити хибний привід для ескалації проти України”, — пишуть експерти.
Метою такої кампанії, ймовірно, є створення умов для подальшої військової ескалації проти України, включаючи відкрите військове втручання.
Так, аналітики згадали нещодавні події у Сирії. На їхню думку, там Росія і сирійський режим 24 листопада сфабрикували атаку із застосуванням хімічної зброї, після чого РФ відповіла на цю “атаку” ударами російських винищувачів.
“Кремль тепер може розраховувати, що він може використовувати ту ж гру в Україні. Путін може спробувати відвернути увагу уряду Порошенка від військових дій, щоб зірвати майбутню зустріч, 15 грудня в Києві, на якій буде офіційно оголошено про автокефалію Української православної церкви”, — пишуть дослідники.
За їхніми словами, надання автокефалії українській церкві є втратою соціального впливу, який Росія раніше мала в Україні.
“Путін може спробувати спричинити істерію перед зустріччю, щоб пригрозити Україні і підірвати її зусилля з дистанціювання України від Росії. Росія може також спробувати поширити ці розповіді, щоб охрестити Україну агресором напередодні голосування на Генеральній Асамблеї ООН щодо офіційного осуду російської мілітаризації Криму, Азовського моря і Чорного моря 17 грудня. Проте Росія демонструє, що вона готується втягнути Україну у відкритий конфлікт”, — пишуть експерти.
Нагадаємо, Об’єднавчий собор українських православних церков відбудеться 15 грудня у Святій Софії у столиці.
Під час Об’єднавчого собору у Києві 15 грудня присутні на ньому представники патріархатів приймуть рішення про об’єднання в одну церковну структуру, приймуть пропозиції Вселенського патріарха щодо її статуту, а також виберуть голову цієї структури.