“За останні 10 десять років банкінг і платіжний ринок в Україні істотно змінився. У 2008 році платіжні карти переважно використовували для зняття готівки. Частка безготівкових операцій з платіжними картками 10 років тому становила 4,5%, а у 2018 рік — досягла 44,3%”, — заявив Сергій Холод.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україну зайшов світовий флагман платіжних систем
НБУ зараз опрацьовує питання створення майданчика для взаємодії з FinTech-компаніями, які з’являються на українському ринку. Створення такого sandbox допоможе регулятору зрозуміти потреби ринку, а компаніям — отримати експерту підтримку від регулятора щодо особливостей нормативного регулювання цього ринку.
Водночас НБУ не тільки стежить за розвитком FinTech, але й активно працює над низкою проектів, здатних стимулювати розвиток інноваційних фінансових послуг в Україні.
Зокрема, це віддалена ідентифікація клієнтів через систему BankID НБУ для отримання банківських, фінансових та інших комерційних послуг; імплементація в Україні норм Директиви ЄС PSD2 (концепція Open Banking); модернізація СЕП НБУ з метою забезпечення миттєвих платежів у форматі 24/7 і в національному масштабі за міжнародними стандартами (насамперед мова йде про IBAN і ISO 20022); пілотний проект з тестування електронної гривні (е-гривня) на базі технології blockchain тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість кіберзлочинів з платіжними картками зросла на 70%
Сергій Холод також акцентував увагу на важливості комплексного захисту користувачів під час впровадження інноваційних рішень та продуктів. Йдеться і про кібербезпеку, і про захист прав споживачів фінансових послуг. Він додав, що вирішити це питання може зміна законодавчого поля у контексті консолідації регулювання фінансових ринків.
Раніше УНН повідомляв, як революційно за останні 10 років змінилась структура ринку платіжних карт. Так, у 2011 році частка безготівкових платежів з використанням карток в Україні становила 8% – то за підсумками 2016 року вона перевищила 35%.
Зазначимо, що більше половини європейців користуються інтернет-банкінгом.