За відповідне рішення проголосували лише 170 народних депутатів.
У законопроекті пропонувалось підвищити на 9% ставки акцизів на пиво, вина кріплені, спирт етиловий та продукти, що містять спирт.
Метою документа, як вказано у пояснювальній записці, є забезпечення формування дохідної частини державного бюджету України на 2019 рік і приведення розмірів ставок податків у відповідність з інфляційними процесами в економіці.
Нагадаємо, з ініціативою про підвищення акцизів на алкогольну продукцію на 9% виступив уряд. Експерти одразу заявили, що такий крок прискорить тінізацію ринку і спричинить чергове падіння виробництва легальної продукції.
Уточнимо, що сьогодні представник сірого алкогольного ринку з однієї проданої пляшки горілки заробляє в 100 раз більше, ніж легальний виробник.
І така ситуація, схоже, влаштовує українську владу, говорить експерт Ольга Івушкіна.
За її словами, на стагнацію алкогольної промисловості вітчизняні регулятори не реагують вже кілька років поспіль.
"Ніякої зацікавленості з боку вітчизняних регуляторів в тому, щоб український горілчаний ринок розвивався і приносив додаткові надходження в бюджет, на жаль, не спостерігається вже щонайменше останніх років зо три.
На нашому ринку легальні "білі" виробники, котрі справно платять податки, сьогодні виживають. Обсяги виробництва якісної горілки за підсумками 2017 року впали на 20%, за підсумками перших 6 місяців цього року - вже на 17%. І поки немає ніяких передумов вважати, що ця негативна тенденція зміниться на позитивну", - пояснила вона.