“Наразі чинний закон не дає однозначної вичерпної відповіді на запитання, як забезпечити право депутатських фракцій та груп новообраного парламенту делегувати представників до наглядової ради НСТУ у разі, якщо строк повноважень попередніх членів не закінчився. Саме цей короткий законопроект усуває цю колізію”, - пояснила заступник голови комітету, голова підкомітету з питань інформаційної політики комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.
З її слів, комітет рекомендував ухвалити законопроект за основу і в цілому, з пропозиціями та необхідними техніко-юридичними правками.
Згідно з пояснювальною запискою, проектом пропонується внести зміни до до частини статті 8 Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо складу та порядку делегування членів депутатськими фракціями і групами до наглядової ради НСТУ.
“В проекті закону врегульовується правова колізія щодо призначення та звільнення членів наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України депутатськими фракціями і групами”, - пояснюють автори законопроекту.
Зазначається, що у разі ухвалення проекту, депутатські фракції і групи Ради не пізніше ніж за 2 місяці до спливу повноважень членами наглядової ради, обраних депутатськими фракціями і групами попереднього скликання, зможуть делегувати нових членів з урахуванням вимог цього закону.
Після ухвалення цього законопроєкту депутатські фракції і групи, які розформовані, або сформувались після делегування членів наглядової ради НСТУ депутатськими фракціями і групами поточного скликання, не зможуть делегувати представників до наглядової ради.
Встановлюється строк повноважень членів наглядової ради НСТУ - п’ять років.
Нагадаємо, раніше цього тижня Рада ухвалила у другому читанні законопроект щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі.