“Цим законом ми скасували зайву процедуру отримання будівельниками технічних умов від ДСНС з пожежної безпеки на будівництво. Кожен проектант має дотримуватися архітектурно-будівельних норм, в тому числі і щодо пожежної безпеки. Відтепер ці вимоги будуть отримуватися разом з архітектурно-будівельними вимогами. А це, в першу чергу, зменшує додаткові походи будівельників до чиновників та усуває корупційну складову. Це дає можливість без зайвих затримок розпочати будівництво та зменшити вартість квадратного метра збудованої площі. Наша мета: дати можливість будівельним кампаніям будувати і створювати робочі місця, а людям дати доступне по ціні і в той же час якісне та сучасне житло”, — зазначив Г.Зубко.
За його словами, цей закон підніме Україну у світовому рейтингу “Doing Business” на 38 пунктів за позицією “легкість в отриманні дозволів на будівництво” та дасть можливість залучити у галузь інвестиції.
За прийняття закону проголосувало 276 депутатів.
Нагадаємо, наприкінці минулого року ВР скасувала категорії складності будівництва. Замість цього об’єкти будівництва оцінюватимуть за класами наслідків. Крім того, згідно зі змінами у містобудівній сфері, місцеві ДАБІ відсторонені від нагляду за масштабними будівельними об’єктами.
Як раніше повідомляв УНН, в НБУ прогнозують стабільність на ринку нерухомості та пожвавлення будівельної активності. Основним трендом залишатиметься комплексний розвиток територій. Йдеться про багатофункціональні комплекси, що включають житлову та комерційну забудову.
В Україні прикладом комплексної забудови є споруджуваний у Броварах ЖК Scandia, який претендує на звання одного з найбільших житлових комплексів країни. Згідно з проектом, на території комплексу буде розташований окремий торгово-офісний центр, дитячі садки, школи, стадіони, парк з озером та інші об’єкти інфраструктури.
Згідно із затвердженим в “Діпромісто” планом забудови житлового комплексу, в 100 житлових будинках ЖК Scandia поселиться близько 17,5 тисячі людей, що є оптимальним з точки зору норм ДБН.