"Проведення занять було сплановано так, аби охопити максимальне різноманіття технічних засобів охорони кордону на суші, на морі, на річках та лиманах. Учасники зборів отримали можливість практично познайомитися з унікальною системою оптико-електронного спостереження (СОЕС), яка сьогодні функціонує на ділянці українсько-молдовського кордону. Але в найближчій перспективі така система буде запроваджена і на інших напрямках", - зазначили у відомстві.
При цьому в Держприкордонслужбі пояснили, за наказом голови Держприкордонслужби управлінням озброєння та техніки було розроблено та запроваджено облаштування в органах охорони державного кордону мобільних модулів, призначених для тривалого несення служби. Ці модулі розгортаються на базі вантажних автомобілів та забезпечують автономність прикордонних нарядів від 3 до 14 діб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорону в Азовському морі посилили відремонтованим кораблем "Донбас"
Оскільки новація запроваджена тільки цього року, під час зборів керівники інженерно-технічних відділів мали змогу побачити зразкове розгортання такого модулю. Мобільні модулі на базі автомобіля – це наступний крок у системі розгортання тимчасових місць несення служби. В Держприкордонслужбі є практика застосування мобільних плавучих постів, що розташовуються на річкових та лиманських ділянках в період активної навігації.
Крім того, учасники зборів приділили увагу питанням нарощування морської компоненти, актуальності захисту водних кордонів, посиленню контролю за надводною обстановкою. Фахівці інженерно-технічного профілю відвідали пости технічного спостереження, корабельно-катерний склад Морської охорони, ознайомилися з наявним озброєнням, обладнанням, екіпіруванням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна візьме під охорону морський кордон від Ізмаїла до Маріуполя
Нагадаємо, військові навчання “Чисте небо-2018”, в яких брали участь представники з 9 країн, завершилися на Хмельниччині 19 жовтня.