По-перше, справа не підсудна Окружному адміністративному суду, каже Могильницький.
"Будь-який спір, учасником якого як позивач або відповідач є суддя, повинен слухатися у Верховному Суді як в суді першої інстанції. А у нас парадокс, коли справа голови КСУ – а це найвища гілка конституційної юрисдикції – слухається в Окружному адмінсуді – суді найнижчої ланки судової системи. Навіть на погляд звичайного обивателя це нонсенс, такого бути не може", - пояснив він.
Могильницький нагадав, що будь-яке рішення КСУ є остаточним та оскарженню не підлягає. Це прописано в основному законі держави України – Конституції України.
"Так само як і постанова КСУ, згідно з якою судді висловили недовіру своєму керівнику Шевчуку, після чого останнього звільнили з посади. Конституцією чітко визначено: рішення КСУ оскарженню не підлягають. Але ми маємо ситуацію, коли суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Андрій Федорчук вирішив прийняти участь у долі КСУ. І якщо він не відмовить у задоволенні позову Шевчука – він перекреслить цілий розділ Конституції України, який називається "Конституційний суд України".
Простіше кажучи, своїм рішення Федорчук може ввести у лексичний, термінологічний оборот речі, які не притаманні нашому суспільству, які не прописані в жодному нормативному документі", - пояснив Могильницький.
Адвокат повідомив, що сподівається на законне рішення суду у справі. У протилежному випадку захист подасть апеляцію.
"Будемо писати апеляційну скаргу, привертати всіма зусиллями увагу суспільства до небезпечного прецеденту, коли рішення КСУ можуть бути піддані сумніву", - запевнив він.