Цитата
"Національний банк України вирішив використовувати пам’ятні монети спеціальних випусків серії "Збройні сили України" номіналом 10 гривень під час готівкових розрахунків як обігові монети", – ідеться у повідомленні.
Деталі
Таке рішення НБУ ухвалив, зважаючи на численні побажання громадян щодо вільного обігу та підвищення доступності таких монет.
Усі пам’ятні монети спеціальних випусків передаватимуть банкам та СІТ-компаніям, щоб вони видавали клієнтам або приймали від них як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень. Банки-дистриб'ютори не реалізовуватимуть ці монети як нумізматичну продукцію.
Обіговими стануть такі пам'ятні монети:
- Сили спеціальних операцій Збройних сил України;
- Військово-морські сили Збройних сил України;
- Сухопутні війська Збройних сил України;
- Збройні сили України;
- Десантно-штурмові війська Збройних Сил України;
- Державна прикордонна служба України;
- День пам’яті полеглих захисників України;
- Повітряні сили Збройних сил України;
- Учасникам бойових дій на території інших держав;
- КрАЗ-6322 “Солдатˮ;
- На варті життя (присвячується військовим медикам);
- 100-річчя створення Українського військово-морського флоту;
- День українського добровольця;
- Захисникам Донецького аеропорту.
Національний банк має приблизно 5,5 млн штук таких монет для підкріплення банків та СІТ-компаній. У майбутньому НБУ планує розширювати тиражі та кількість серій обігових пам’ятних монет і випускати їх в обіг кілька разів на рік відповідно до міжнародної практики.
Як і усі інші монети України, ці монети будуть обов’язковими до приймання без будь-яких обмежень за їхнім номіналом для всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для грошових переказів.
Довідка
Пам’ятні монети спеціальних випусків із серії “Збройні сили Україниˮ мають номінал 10 гривень і виготовлені з недорогоцінного сплаву на основі цинку з покривом нікелем.