Цитата:
"Наявні наразі дані про ефективність вакцин... і тривалість захисту показують, що всі вакцини, дозволені в ЄС/ЄЕЗ, на сьогодні забезпечують високий рівень захисту від госпіталізації, важкого перебігу хвороби і смерті, пов'язаних з COVID-19, що дозволяє припустити, що немає термінової необхідності у введенні бустерних доз вакцини повністю вакцинованим особам..." - вказали у ECDC.
Деталі
У відомстві відзначили при цьому, що важливо розрізняти бустерні дози для людей, які адекватно відреагували на первинну вакцинацію, і додаткові дози для людей з ослабленою імунною системою, імунітет яких не відповів належним чином.
"При оцінці потреби в можливих бустерних дозах вакцини від COVID-19 з точки зору охорони громадського здоров'я важливо пам'ятати про основну мету стратегії вакцинації (запобігання важкого перебігу COVID-19)", - додали в органі охорони здоров'я ЄС.
Також там вказали, що для обгрунтування майбутньої політики щодо введення бустерних доз необхідно більше даних.
Доповнення
Німеччина і Франція оголосили, що з цього місяця почнуть вводити бустерні дози вакцини вразливим людям і людям з ослабленим імунітетом, щоб захистити громадян від більш заразного "Дельта"-варіанту.
У США також почали впроваджувати третю дозу вакцин Pfizer і Moderna людям з ослабленим імунітетом. Сполучені Штати планують ширше пропонувати бустерні дози з 20 вересня, якщо регулюючі органи країни вважатимуть це за необхідне.
Ізраїль тим часом розпочав бустерну вакцинацію від COVID-19 усіх охочих.