Деталі
Після повномасштабного вторгнення рівень довіри українців до різних політичних інституцій майже не змінився. Тенденції які з’явились під час війни, коли більшість громадяни підтримують державу і державні інституції в спротиві агресії рф, були розігріті позитивними очікуваннями зокрема щодо контрнаступу, та і в інших військових питаннях, зазначається у звіті.
Так, згідно з опитуваннями, 87 % українців довіряють ЗСУ, 78% - добровольчим батальйонам, 71,7 % - волонтерським організаціям.
ДСНС-никам і нацгвардійцям довіряють 67,9 %, трохи менше прикордонникам - 61,5%. Президенту України довіряють 64,9% наших громадян, при чому ця цифра зростала – з 57,6% в липні 2021 і до 83,3% в травні цього року.
Міністерству оборони довіряють 55,8%, СБУ – 41,8%, тоді як церкві 30%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переважна більшість українців хочуть бачити Україну в складі НАТО: опитування
До початку війни довіра до всіх інституцій була нижчою ніж зараз, виключенням була тільки церква. В порівнянні з травнем рівень довіри до більшості інституцій практично не змінився.
Найменше наші громадяни довіряють Уряду України – всього 13.1%, Верховній Раді 20,1%, банкам – 23,4%, НАБУ 25.7%, прокуратурі 32,5%. Судам не вірять більш ніж половина опитаних – 50,7%, і політичним партіям 51,2%.
"Абсолютно закономірно, що найвищий рівень підтримки до тих державних інституцій, які асоціюються з війною і спротивом. І, відповідно, найменший рівень довіри у тих, хто найменше асоціюється з боротьбою проти рф", - вважає голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Разом із тим 52% українців вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, а 27% так не вважають.
Додамо
Опитування проводилось соціологічною службою Центру Разумкова з 5 до 11 липня 2023 року методом face-to-face в усіх регіонах України, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської, Херсонської областей, Криму та територій, на яких тривають бойові дії; опитано 2017 респондентів, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Опитування проведено в рамках проєкту Програми MATRA, що фінансується Посольством Королівства Нідерландів в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приблизно до 15% людей після перемоги відразу повернуться в Україну – соціолог