Так, за даними групи, багатші країни закупили достатньо доз, щоб вакцинувати все своє населення майже тричі до кінця 2021 року, за умови якщо всі вакцини, які у даний час проходять клінічні випробування, будуть схвалені.
Канада очолює список, з кількістю вакцин, достатнім для п'ятикратної вакцинації кожного канадця.
"Оновлені дані показують, що багаті країни, що представляють всього 14% населення світу, на даний момент закупили 53% всіх найбільш багатообіцяючих вакцин", - заявили у групі.
Так, організації виявили, що 67 країн із низьким рівнем доходу і рівнем доходу нижче середнього ризикують залишитися позаду, у той час як багаті країни рухаються по шляху порятунку від пандемії.
"П'ять із 67 країн - Кенія, М'янма, Нігерія, Пакистан і Україна - зареєстрували майже 1,5 мільйона випадків захворювань", - йдеться у заяві.
Відзначається, що більшість країн, що розвиваються не уклали угод з головними компаніями-розробниками вакцин, і змушені ділити між собою вакцини у системі COVAX.
Організації закликали фармацевтичні компанії, які працюють над вакцинами, через ВООЗ відкрити доступ до своїх технологій і інтелектуальної власності, щоб вакцини могли проводитися масово і були доступні для всіх.
Як повідомляв УНН, міністр охорони здоров'я Максим Степанов минулого тижня підписав технічні документи для отримання Україною вакцин від коронавірусу від ініціативи COVAX. Очікується отримання вакцини у кінці першого кварталу 2021 року.
У рамках ініціативи, згідно з МОЗ України, країна отримає близько 8 млн доз вакцини від коронавірусу, що становить близько 20% від населення.