“Ми не просто підготували проект закону. Ми відпрацювали питання створення нової структури з усіма державними органами, від „А“ до „Я“, усі необхідні питання для того, щоб новий орган — Національне бюро фінансової безпеки ефективно працював, а не був як НАЗК, якому не дають інформацію, оскільки в законі про НАЗК не передбачено обмін інформацією”, — заявила Н.Южаніна.
За словами голови комітету, дві третини проекту закону “Про Національне бюро фінансової безпеки України” (НБФБ) присвячено введенню нових термінів, положень та нового значення інформаційно-аналітичної роботи.
“В результаті кропіткої роботи з усіма державними органами ми визначили перелік інформації, яка має передаватися НБФБ. Для проведення такої ґрунтовної роботи з базами даних державних органів має запрацювати Національне інформаційне агентство, яке за запитом буде надавати певну інформацію. Все це буде робитися з дотриманням усіх необхідних процедур захисту інформації та збереження таємниці”, — повідомила Н.Южаніна.
“Детективи-аналітики НБНФ мають отримати доступ до усієї інформації, яка може слугувати, відповідно до нових аналітичних продуктів кримінального аналізу, для виявлення працюючих організованих злочинних груп, з’ясування, які законодавчі норми є інструментом для організованої злочинної діяльності у сфері фінансів”, — заявила Н.Южаніна.
Нагадаємо, група послів країн Великої сімки визначила пріоритетні напрямки роботи з підтримки України на 2018 рік.