“Законом про Нацбанк заборонено пряме кредитування уряду, а також викуп цінних паперів уряду на первинному ринку. Україна вже перебувала в тій ситуації, коли Нацбанк напряму кредитував дефіцит бюджету, це було на початку 90-х років. І ми бачимо чим це обернулось, інфляція була в десятки разів вища, ніж до початку таких дій.
У 2014-2015 роках також Нацбанк прокредитував чи викупив з ринку цінні папери, що були інвестовані в капітал Нафтогазу і державних банків, що призвело до збільшення інфляції більше, ніж на 40%”, — розповів Смолій.
Він зазначив, що на сьогодні ліквідність банківської системи і ті інструменти, що пропонує Нацбанк з підтримки як короткотермінової, так і довгострокової ліквідності дозволять пройти пікові навантаження по виплаті боргів і фінансуванню тих проектів, що уряд зараз прийняв під час карантину, особливо змістивши фінансування в бік медичної галузі, а також соцвиплат.
“Ми не плануємо своїми діями пряме кредитування уряду”, — додав глава Нацбанку.
Як раніше повідомляв УНН, Національний банк прогнозує, що Україна може отримати транш від МВФ у другому кварталі 2020 року в розмірі 2 млрд дол.