Деталі
"Починаючи з травня, ми спостерігали тенденцію щодо збільшення рівня злочинності в порівнянні з початком військової агресії, а також збільшення окремих видів злочинів порівняно з минулими роками. Попри те, що загальна злочинність зменшилася впродовж півроку на 25 відсотків і рівень тяжких та особливо тяжких злочинів залишився на рівні минулого року, кількість умисних вбивств збільшилася через вбивства, які були вчинені на окупованих і деокупованих територіях", – зазначив Дзюбинський.
Водночас зафіксовано менше квартирних крадіжок, розбійних нападів і пограбувань. Однак, за словами Дзюбинського, є тенденція до збільшення незаконних заволодінь транспортними засобами майже на 86% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
"На територіях, де не відбувалися активні бойові дії, майже не фіксуються кваліфіковані незаконні заволодіння транспортом. В основному ми реєструємо такі злочини на окупованих і деокупованих територіях Луганської, Донецької, Харківської, Чернігівської, Сумської областей", – повідомив Дзюбинський.
Він зазначив, що значну частину незаконних заволодінь на захоплених територіях здійснюють як російські військові, так і громадяни України, які залишилися там.
Окрім того, начальник Департаменту карного розшуку розповів про злочини, пов’язані із незаконним обігом зброї.
"Під час активних бойових дій у нас з’являється велика кількість необлікованої, трофейної, втраченої зброї, яка різними шляхами потрапляє на мирну територію, де в подальшому розповсюджується, зберігається, а також використовується для скоєння різних видів злочинів. Тому ми посилюємо роботу у цьому напрямку", – сказав Дзюбинський.
Нагадаємо
Поліція розпочала вже понад 24,5 тисяч кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів російських окупантів в Україні, 385 рашистів вже мають статус підозрюваних.