na-poruki-oglyad-podiy-za-18-23-kvitnya

На поруки. Огляд подій за 18-23 квітня

 • 18336 переглядiв

Але все по черзі.

Миколу Мартиненка затримали ввечері 20 квітня у справі про розтрату на українському держпідприємстві під час постачання уранового концентрату з Казахстану.  За даними слідства, з 2013 по 2016 рік злочинною організацією було вчинено розтрату коштів ДП СхідГЗК у розмірі 17,28 мільйонів доларів. До складу вищезазначеної злочинної організації увійшли керівники компаній та різні високопосадовці, зокрема, і Мартиненко. Власне у створенні цієї злочинної організації Мартиненка і звинуватили. Також йому пред’явили підозру у зловживанні службовим становищем та привласненні й розтраті державного майна. 

Сам Мартиненко заявив, що всі звинувачення проти нього є сфальсифікованим за вказівкою директора НАБУ Артема Ситника.

"Ця справа є політичною і не підкріплена ніякими доказами. Я ще у 2015 році добровільно відмовився від депутатського мандату, щоб НАБУ перевірило фейкові звинувачення на мою адресу, які тиражувалися за гроші. Я нікуди не ховаюся, перебував в Україні і надам усі свідчення", — сказав політик. А після цього додав: цим гучним затриманням Артем Ситник вирішив "пропіаритися". Мовляв, так він хоче переключити увагу суспільства від власних провалів на посаді директора НАБУ і відволікти усіх від своєї політичної заангажованості.

Мартиненка підтримала і партія "Народний фронт", представники якої звинуватили НАБУ у вибірковому правосудді, фальсифікації справи та політично мотивованих діях. У "Народному фронті" також заявили, що НАБУ сподівається отримати санкцію на утримання Миколи Мартиненка під вартою в судді Солом’янского райсуду Києва Олександра Бобровника.

НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура подали клопотання про арешт екс-нардепа на 60 діб та заставу у розмірі 300 мільйонів гривень. Микола Мартиненко трохи згодом повідомив, що таких грошей в нього немає, тому заставу не платитиме

Вже наступного дня відбулося судове засідання. Спочатку суд відмовив захисту Мартиненка у відводі слідчого судді, а потім відмовив і в проханні "негайного звільнення" колишнього депутата з-під варти. Після цього суд переніс розгляд справи на наступний день. 

У суботу, 22 квітня, судове засідання продовжилося. Під час суду Мартиненко заявив, що з країни тікати не збирається та політичного притулку в інших країнах не проситиме. Після цього суд вирішив відпустити Мартиненка на поруки: за колишнього нардепа особисто поручилися 15 чинних народних депутатів, а також четверо чинних міністрів. Зокрема, Мартиненко вийшов на поруки міністра молоді та спорту Ігоря Жданова та заступника голови ЦВК Андрія Магери.

Щоправда, випустивши Мартиненка з-під варти, суддя зобов'язав його утриматись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними по справі. Також його попросили здати всі паспорти – в тому числі й український. Представники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури тим часом заявили, що оскарживатимуть цей запобіжний захід. Тож не перемикайтеся, друзі. Далі буде.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    На поруки. Огляд подій за 18-23 квітня

     • 18336 переглядiв

    На Сході України пройдуть сильні дощі

     • 7580 переглядiв

    Дворічний хлопчик сильно обгорів на Рівненщині

     • 20294 переглядiв

    "ЛНР" передала СММ ОБСЄ тіло загиблого спостерігача

     • 12040 переглядiв

    Зима повернулась до Львова

     • 17730 переглядiв

    Негода у столиці Молдови повалила більше 4 тис. дерев

     • 11319 переглядiв