"Індекс довіри – це такий спеціальний знак якості, який добровільно присвоюється медіа, що дотримуються журналістської етики. Це відбувається за заявою медіа, ніяким чином не насильно - тобто добровільно, медіа, які вважають, що вони дотримуються стандартів, працюють за методологією, критеріями і гідні отримати цей знак якості - умовний "індекс довіри", можуть звернутись до однієї з незалежних організацій", - розповів заступник міністра.
Так, у міністерстві вважають, що цю відзнаку медіа зможуть використовувати при популяризації та при інформуванні суспільства.
"Так споживачеві інформації повідомляється, що цьому медіа можна довіряти, а інформація в ньому – достовірна. Проте, тільки медіа, що отримали "індекс довіри", мають право використовувати цей знак. Якщо ж медіа не зверталось, і не проходило цю процедуру - за це є відповідальність", - додає Максимчук.
Він також зазначив, що медіа компенсуються витрати на проведення перевірки, оскільки медіа проявляє свою повагу до суспільства, свій чесний і якісний підхід.
Нагадаємо, в Україні планують запровадити посаду уповноваженого з питань інформації.