“Українська національна інфраструктура геопросторових даних, вона десь є. Це “десь” у кожного органу влади або у постачальників комунальних послуг чи десь ще ця інформація міститься. Причому я думаю, що у нас є проблема також додаткова: ця інформація міститься на різних носіях, зібрана в різний спосіб і не структурована. Необхідно зробити дуже багато роботи, щоб інформацію, яка є, привести до єдиного формату“,- сказав М.Мартинюк.
Він додав, що наразі розпочав функціонувати за допомогою японської сторони пілотний проект щодо збору цих даних на Вінничині.
“Цей проект реалізується за підтримкою японського уряду і Японської агенції міжнародного співробітництва (JICA). Хотів би подякувати нашим японським партнерам за те, що вони допомагають нам в здісненні такої нової і революційної справи, як побудова інфраструктури геопросторових даних. Я нагадаю, що Україна взяла на себе зобов’язання щодо імплементації європейської директиви INSPIRE стосовно геопросторових даних, але Україна мала зовсім незначний досвід в роботі з подібного масштабу базою даних. І якраз в нас буде досвід наших японських колег”, — сказав він.