"Усі ми хочемо зустріти Новий рік гарними, тому напередодні зимових свят відвідуваність салонів краси неабияк зростає. Але не кожен знає про небезпеку, пов’язану з косметологічними процедурами. Один із головних шляхів поширення гепатитів B і C — кров, яка може залишатися на професійному обладнанні у косметологічних салонах", - зазначили в прес-службі.
За даними ЦГЗ, перш за все, слід звернути увагу на дотримання гігієни рук. Так, майстру слід мити руки перед початком робочої зміни та після неї, а також до і після відвідування вбиральні. Засоби для гігієни рук та одноразові рукавички мають бути в легкодоступних місцях, рушники для рук обов’язково мають бути одноразовими. Місця для миття рук мають бути обладнані дозаторами з рідким милом, антисептиком і кремом для догляду за шкірою.
До і після контакту з кожним клієнтом майстер повинен обробити руки антисептиком (якщо треба, то й під час процедури).
При цьому в ЦГЗ уточнили, що найкращий рекомендований метод стерилізації — паровий. Меблі в салоні мають бути виготовлені з матеріалів, придатних для очищення та санобробки. Очищувати поверхні та дезінфікувати інструменти необхідно засобами дезінфекції, зареєстрованими та дозволеними для використання в Україні.
Також у відомстві уточнили, що вірусні гепатити B і C найчастіше передаються під час медичних маніпуляцій із використанням зараженого обладнання або інструментів, переливання зараженої крові або її компонентів, уживання наркотиків ін’єкційно та інтраназально, а також унаслідок незахищених статевих контактів.
Нагадаємо, станом на зараз близько 5% українців інфіковані вірусом гепатиту С. Наразі в Україні налічується 20 тисяч хворих на гепатит В.
Згідно з даними МОЗ, на сьогоднішній день від вірусних гепатитів В і С страждають 325 мільйонів осіб по всьому світу.
На початку поточного року у Миколаєві із 33 осіб, які потрапили до лікувальних закладів із підозрою на гепатит А, діагноз було підтверджено у 16 дорослих та однієї дитини.