“Ми вважаємо, що Україні важливо продовжувати енергетичні реформи й забезпечити конкурентність в секторі енергетики. Ми цінуємо ваш досвід і готові запропонувати допомогу, в тому числі в сфері синхронізації вашої енергосистеми з енергосистемою ЄС. Ми також підтримуємо ваш намір залишатися транзитною країною. Ми вирішити підтримати польську сторону в судовій справі щодо запуску проекту „Nord Stream 2“. Сьогодні ми вважаємо, що Україна має залишити основним транзитним шляхом (для російського газу). А натомість ми також шукаємо нових шляхів для поставок зрідженого газу з Литви — через наш термінал”, — зазначив С.Сквярняліс.
С.Сквярняліс також додав, що Литва завжди стояла на позиціях визнання територіальної цілісності України і засудження анексії Криму.
Як повідомляв УНН, Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” звернулася до Європейського суду з позовом проти Єврокомісії, в якому вимагає скасувати дозвіл російському “Газпрому” на посилення використання газопроводу OPAL та збільшення обсягів прокачування газу “Північним потоком”.