“Той факт, що сьогодні українці стали частіше стали звертатися за медичною допомогою до приватних лікарень — факт. Це пов’язано із низьким сервісом надання медпослуг та наявністю певних проблем отримання меддопомоги у державних лікарнях України. Це є дві ключові проблеми і вони потребують нагального вирішення”, — сказав М.Іонов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держава сьогодні не в змозі забезпечити громадян безкоштовними та якісними медичними консультаціями.
За його словами, однією із головних причин, що пояснює орієнтування українців на приватні лікарні є можливість отримати повний спектр послуг на належному рівні.
“Я вважаю, що питання належного сервісу знаходиться на одному з перших місць. Тому що кожен громадянин хоче бути наділений максимальною увагою під час прийому. І десь підсвідомо кожна людина думає, що за офіційно заплачені кошти його лікуватимуть на максимально гарному рівні.
Окрім того, є проблеми, які сьогодні через відсутність державницької політики не можуть рушити із мертвої точки. Як приклад: дефіцит лікарів, особливо терапевтичного профілю. Окрім того, не варто забувати, що більша частина населення хворіють хронічними хворобами і потребують прийому ліків, які теж у дефіциті у державних закладах”, — зазначив М.Іонов.
Нагадаємо, на думку А.Павловського, державні лікарні не в змозі конкурувати за якістю послуг з приватними.
Водночас, фахівці наголошують на тому, що наразі в Україні, на рівні держави, досі не існує єдиної системи профілактики онкозахворювань.
З цих причин, за словами керівника Асоціації приватних клінік України та власника МЦ “Клініка Спіженко” Олега Спіженка, кожен десятий пацієнт отримує медичну допомогу у приватних закладах.
“За останні роки доля ринку медичних послуг у приватному секторі зростає, на жаль, і з причин занепаду фінансування державного комунального сектору”, — сказав він.