Цитата
“Ми, українська сторона, неодноразово пропонували удосконалювати координаційний механізм контролю за тим, хто порушує тишу, хто веде вогонь, хто вбиває. Нам постійно говорили, що нинішній механізм — не досконалий.
Тому я запропонував документ, там сім пунктів доповнень до того механізму, який вже задіяний з липня 2020 року. Передав його послу від ОБСЄ в ТКГ пані Хайді Грау. На останньому засіданні ТКГ наш документ, пропозиції ОРДЛО і пропозиції Росії були взяті до обговорення. І, як мені відомо, український документ був прийнятий за основу. Це вперше. І навіть керівник ТКГ, посол від ОБСЄ сказав, що це історична подія. Зараз цей документ удосконалює робоча група”, — заявив Кравчук.
Деталі
За його словами, документ обговорить робоча підгрупа з урахуванням пропозицій 27 квітня. Якщо підгрупа прийде до позитивного висновку, його обговорять ще раз на загальній ТКГ 28 квітня, після чого ухвалять, пояснив Кравчук.
“Це буде, я вважаю, дуже важливий крок до встановлення миру на Донбасі”, — уклав він.
Нарощування військ РФ до кордонів України
Посилення російського військового контингенту уздовж кордону з Україною в останні тижні викликало стурбованість Євросоюзу і США. За даними керівництва ЄС, Росія розмістила біля кордонів України і в включеному Криму понад 100 тисяч військовослужбовців. Президент України Володимир Зеленський закликав США і Європу допомогти відбити агресію РФ. Російський міністр оборони Сергій Шойгу пояснив концентрацію військовослужбовців в цих областях “контрольними перевірками”. Москва 22 квітня оголосила про відвід військ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Швеції заявили, що відведення російських військ від кордону України є “димовою завісою”