Так, у понеділок відбувся запуск ядерно-озброєної Півночі після того, як південнокорейські та американські військові почали проводити комп’ютерні модельовані спільні навчання, ціль яких - перевірити здатність Сеула взяти оперативний контроль у воєнний час.
Навчання проводилися попри попередження Пхеньяна, що вони можуть поставити під загрозу ядерні переговори між США та Північною Кореєю.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп і лідер КНДР Кім Чен Ин за підсумками історичної зустрічі 12 червня минулого року в Сінгапурі підписали спільний документ. У ньому, зокрема, Пхеньян оголосив про готовність піти на повну денуклеаризацію Корейського півострова, а Сполучені Штати зобов'язалися у відповідь надати КНДР гарантії безпеки. Наміри сторін в підсумковому комюніке сінгапурського саміту не конкретизувалися.
У серпні цього року стало відомо, що Південна Корея і Сполучені Штати проведуть спільні військові навчання, як і було заплановано раніше, незважаючи на попередження Північній Кореї.
КНДР в ніч на вівторок, 6 серпня, провела випробування балістичних ракет малої дальності. Дві ракети були випущені з східного узбережжя провінції Хванхе-Намдо з проміжком в 12 хвилин і пролетіли близько 450 км, впавши в Японське море. Максимальна висота польоту склала 37 км, а швидкість - 6,9 числа Маха.
Запуски нових тактичних керованих ракет проходили під особистим керівництвом лідера країни Кім Чен Ина.