"У чотири рази збільшилося DDoS атак і розповсюдження шкідливого програмного забезпечення з 26 числа, з часу введення (воєнного стану в 10 областях України - ред.)", - сказав він.
Зокрема, у Генштабі поінформували, що з введенням воєнного стану збільшилася кількість розсилок електронних повідомлень зі шкідливим програмним забезпеченням, збільшилися спроби здійснення впливу на веб-сайт Міноборони. Зросли, за їхніми даними, випадки виявлення шкідливого програмного забезпечення в інформаційно-телекомунікаційних системах.
Рапко наголосив, що для нейтралізації кіберзагроз вживаються заходи для їхньої нейтралізації, а відповідні підрозділи переведено на бойовий режим роботи, також підсилено чергові зміни.
Раніше, 25 листопада, у районі Керченської протоки стався російський збройний напад і захоплення українських військових катерів "Бердянськ", "Нікополь" і буксира "Яни Капу", які здійснювали морський перехід з порту Одеса в порт Маріуполя - з Чорного в Азовське море, також було поранено і захоплено в полон членів їхніх екіпажів.
У зв'язку з цим у 10 областях України введено воєнний стан до 26 грудня.