Цитата
“Дуже важливе питання стосується того, як це буде імплементовуватись… Імплементація цього договору по гарантіям безпеки буде йти по наступній процедурі: спочатку це буде референдум, на якому всі громадяни України висловлять свою позицію щодо цього договору, щодо того як він має працювати. Після цього буде йти ратифікація парламентів країн-гарантів і парламенту України. Це ключове. Тобто, ми маємо отримати підтримку суспільства для того, щоб цей договір був консолідований", - сказав Подоляк.
Деталі
Як додав член делегації, голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, в Україні діє закон про загальнонаціональний референдум, він прийнятий у Верховній Раді.
“Він не може ні в умовах військового стану працювати, ні в умовах надзвичайного стану. Повинен бути повний мир, не має бути ніякої агресії, тільки після цього можна запускати такий процес”, - зазначив делегат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна назвала держави, яких хоче бачити гарантами своєї безпеки. Арахамія каже, деякі вже погодились
Він також додав, що пропозиція української сторони ще не прийнята.
“Ми сьогодні передаємо російській стороні, кажемо – оце наша позиція, ми вам надали вже надали офіційну позицію. Зараз від них будемо чекати відповіді”, - додав він.
Нагадаємо
У Стамбулі завершився перший день переговорів між Україною та рф.