“Коли диктатору приходить кінець, найкраще знайти спосіб відмовитися від подальшого насильства”, — сказав Шойбле, додавши, що для нього є “очевидним, що режиму в Білорусі прийшов кінець”.
У свою чергу Європа повинна з усією чіткістю продемонструвати, що “використовує всі свої можливості для того щоб наполягати на дотриманні прав людини, демократії та відмову від насильства”, — вважає він.
При цьому європейці не прагнуть до розподілу сфер впливу, а усвідомлюють свою відповідальність — в тому числі за своїх сусідів, пояснив німецький політик. “Коли виступають за права людини, принцип ненасильства, демократію, то це спрямовано не проти кого-небудь, тим більше не проти Росії”, — заявив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп планує обговорити з представниками РФ ситуацію у Білорусі
За словами спікера Бундестагу, важливо врегулювати ситуацію, що склалася ненасильницькими методами. “Для диктатора в Білорусі було б розумним, нарешті, усвідомити, що кадри з демонстрацій — в тому числі тих, які він спробував організувати — говорять самі за себе”, — додав Шойбле.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мітинги опозиції та акції на підтримку Лукашенко: у Білорусі завершився десятий день протестів
У Білорусі з вечора 9 серпня тривають масові акції протестів. Протестувальники не згодні з результатами виборів президента, на яких, за офіційними даними, перемогу здобув чинний голова держави Олександр Лукашенко. Він є президентом Білорусі вже 26 років.
Люди заявляють, що результати виборів, за якими Лукашенко отримав 80% голосів, а його головна конкурентка Світлана Тіхановська — 10%, були сфальсифіковані.
ЧИТАЙТЕТ ТАКОЖ: Швеція заморозила допомогу держустановам Білорусі