frantsiya-vimagaye-bezzasterezhnogo-zvilnennya-krayin-yes-vid-mit-na-metali

Франція вимагає "беззастережного" звільнення країн ЄС від мит ​​на метали

 • 11932 переглядiв

“Давайте говорити ясно: не може бути ніяких умов. Ми хочемо пояснити нашим американським друзям, що рішення, яке вони збираються прийняти, не годиться”, — цитує міністра Agence France-Presse. “У нас є сталеливарна промисловість в Європі, і ми не хочемо, щоб її ослабили неналежні і односторонні рішення”, — зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава МВФ виступає проти прийняття виняткових заходів у сфері торгівлі

За словами політика, інші країни стали жертвами конфлікту між Вашингтоном і Пекіном. “Не ми є джерелом труднощів, викликаних перевиробництвом сталі”, — підкреслив Ле Мер, зазначивши, що “в торговельній війні між країнами G20 будуть тільки ті, хто програв”. 

Нагадаємо, 8 березня 45-й президент США Дональд Трамп підписав розпорядження про введення 25-відсоткового мита на ввезення сталі і 10-процентної — на ввезення алюмінію. При цьому американський лідер не виключив, що ряд країн буде звільнений від виплат митних зборів — серед них Канада, Мексика і Австралія. Так, мита, які вступлять у силу через 15 днів, з самого початку не будуть застосовуватися по відношенню до Канади і Мексики у зв’язку з тим, що Вашингтон має намір оцінити прогрес у переговорах щодо перегляду Угоди про Північноамериканську зону вільної торгівлі (NAFTA). “Президент визнає, що Канада і Мексика представляють особливий випадок”, — пояснили в Білому домі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп збирається ввести мита на товари з Китаю на суму 60 млрд доларів США

Рішення США про мита на сталь та алюміній жорстко критикують в ЄС та Китаї та пообіцяли вдатися до контрзаходів. Зокрема єврокомісарка з питань торгівлі Сесилія Мальмстрьом заявила, що якщо мита будуть дійсно запроваджені, ЄС звернеться до Світової організації торгівлі й шукатиме підтримки з боку інших великих виробників сталі — Канади, Бразилії, Японії та Китаю.

Також ЄС може запровадити спецмита на сталь та алюміній, а також мотоцикли, бурбон, джинси, арахісове масло, апельсиновий сік та інші товари зі США. Проте США та ЄС мають намір продовжувати переговори задля розв’язання торговельної суперечки.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Austrian Airlines скасувала 70 рейсів на 22 березня

     • 10404 переглядiв

    Помер американський мільярдер Пітер Петерсон

     • 23828 переглядiв

    Українець став призером відкритого чемпіонату Іраку з шахів

     • 9292 переглядiв