"Якщо ці помилки в бік завищення суми платежу, й компанія вимагає платити більше, поспішати платити не треба. В усякому разі не треба сплачувати сумнівну суму, оскільки збитки понесе споживач, а не ця компанія. Спочатку треба з'ясувати, наскільки це законно. Сподіватися на те, що вони потім перерахують все, як обіцяють, марно, оскільки ми знаємо, яке ставлення до споживачів комунальних послуг, особливо з боку компаній-монополістів", - зазначив експерт.
За його словами, користувач може або сплатити ту суму, яку він, за його підрахунками, дійсно має платити за спожиті послуги, або ж дочекатися, коли компанія-надавач послуг зробить перерахунок і виставить коректний рахунок. Причому, на думку юриста, не слід боятися нарахування "боргу", оскільки за не внесення разового платежу не тягне за собою штрафних санкцій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін планує отримати 9 млрд грн від збільшення вартості газу для населення
При цьому він додав, що якщо ж помилка не має системний характер, то можна звернутися із "платіжкою" до юриста – зокрема, в Києві є багато правозахисних організацій, які можуть надати фахову безкоштовну юридичну допомогу. Також можна скористатися допомогою юриста служби з надання першої правової допомоги управління юстиції.
Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд буде жорстко карати за завищені рахунки у платіжках за житлово-комунальні послуги.
За словами директора Департаменту соціальної політики КМДА Юрія Крикунова, громадянам, які за жовтень сплатять житлово-комунальні послуги у повному обсязі, буде здійснено перерахунок з урахуванням суми субсидії. Помилки в платіжках киян на оплату комунальних послуг виникли через некоректну роботу програмного забезпечення „Житлові субсидії“ та у зв’язку із внесеними змінами у порядок призначення житлової субсидії. Зокрема в платіжках, одержаних у листопаді, не буде відображено розміру призначеної субсидії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарифи на опалення у Києві хочуть підвищити на понад 20%
При цьому у КМДА запевняють: споживачам не варто перейматися. Після усунення вказаного недоліку у квитанціях субсидіантів буде відображено суму призначеної субсидії за два місяці: жовтень та листопад. Таким чином буде здійснено перерахунок з урахуванням суми субсидії.
9 листопада УНН повідомляв, що через затримку з отриманням інформації щодо оплати послуг за квитанціями “Київводоканалу” у відділеннях “Ощадбанку” у жовтні частина коштів своєчасно не була врахована, тому у квитанціях може бути помилково вказано борг за минулий місяць.
Як повідомляв УНН, Кабінет міністрів 19 жовтня схвалив підвищення ціни на газ для населення з 1 листопада на 23,5% — до 8 550 грн за тис. куб. м.
Експерт порадив, як діяти при нарахуванні помилкових сум за комуналку
• 26901 переглядiв
Популярні
Мерілін Менсон відкликав позов проти Еван Рейчел Вуд
• 100701 переглядiв
У Києві оголошено повітряну тривогу: що відбувається в столиці
• 94556 переглядiв
У Києві зросла кількість постраждалих від падіння ворожих уламків на будинок
• 70052 переглядiв
Українська делегація у Сеулі: Київ звернувся по військову допомогу - Reuters
• 85672 переглядiв
Новини по темі
Експерт порадив, як діяти при нарахуванні помилкових сум за комуналку
• 26901 переглядiв
Фінал Дитячого Євробачення відкриється виступом українки
• 12759 переглядiв
“Євробляхери” попередили про новий формат акцій протесту
• 18408 переглядiв
Уряд дозволив утилізовувати українські отрутохімікати за кордоном
• 13852 переглядiв
АМКУ націлився на активи та майно Курченка за кордоном
• 20512 переглядiв
Стало відомо, коли почнеться продаж квитків на Євробачення-2019
• 14638 переглядiв
Протягом місяця ціни на горілку "підросли" на 8%
• 10438 переглядiв
НАБУ перевірить ознаки корупції в ДП "Украерорух"
• 14616 переглядiв
У двох школах Київщини підлітки розпилили сльозогінний газ
• 17452 переглядiв