“Гроші вирішують все! Абсолютно зрозуміло, що суд був заангажований”, — написав він, акцентувавши на обов’язки уряду подавати апілацію.
За словами Данилюка, питання не тільки в 9 млрд грн платників податків, які Суркіси можуть покласти в свої глибокі офшорні кишені.
“Ні! Це початок розвалу результатів націоналізації Приватбанку. А це обійдеться простим українцям в сотні мільярдів гривень”, — зазначив він.
Данилюк закликав владу докласти максимум зусиль для захисту інтересів держави у справі Приватбанку.
“Це не формальність — це фундаментальний тест на зрілість”, — резюмував він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гроші з держбюджету, на які претендують Суркіси, еквівалентні побудові двох “Охматдитів” — ОП
Нагадаємо, члени сім’ї Суркісів тривалий час судяться з Національним банком у зв’язку з націоналізацією ПриватБанку. У ньому (в кіпрській філії) Суркіси тримали депозити під рекордно високі і неіснуючі в інших банках відсотки.
У НБУ впевнені, що олігархи отримували кредити і розміщували їх на депозити не на ринкових умовах, завдяки ймовірним особливими домовленостями з колишніми власниками ПриватБанку. Так само вважають і американські аудитори Kroll.
Суркіси намагаються довести, що “не пов’язані з колишніми власниками банку”, і скасувати процедуру bail-in. Зате фактично підтверджують свою “зв’язаність” в Лондонському суді, де визнають наявність загальних медіаактивів з колишнім власником банку.
Під час bail-in депозити Суркісів на суму 250 млн доларів обміняли на акції банку, які Нацбанк викупив за одну гривню.
15 червня Верховний суд не задовольнив позов Суркісів про стягнення цих коштів з України.
Тому, офшорні компанії сім’ї Суркісів (на які були оформлені депозити) подали черговий позов до ПриватБанку про порядок виконання рішення суду з 2017 року — тоді Київський апеляційний адміністративний суд зобов’язав банк повернути сім’ї Суркісів 259 млн дол.
2 вересня Печерський районний суд Києва прийняв рішення, що ПриватБанк повинен повернути братам Суркісам 250 млн дол. І ще майже 100 млн дол. Відсотків — в загальному майже 10 млрд гривень за діючим курсом.
Рішення було прийнято без розгляду спору по суті, а в якості “забезпечення”. На нього Україна готує оскарження.