Деталі
Так, під час отримання зображень ступінь ракети перебувала приблизно в 700 км від телескопа. Зазначається, що падаючий об’єкт вагою 22 тонни, 30 метрів в довжину і 5 метрів завширшки, навряд чи може завдати серйозні пошкодження. Орієнтовний час його входження в атмосферу Землі — 9 травня 2021 року в 2:34 за Всесвітнім координованим часом (UTC) ± 21 годині (5:34 за Києвом).
Астрономи також збираються запустити онлайн-трансляцію падаючого космічного тіла 8 травня.
Інший любитель астрономії під ніком Agena, напередодні виклав на YouTube відео з ступінню, що перекидається. Зйомка була зроблена за допомогою камери Nikon 50mm (F1.4) 5 травня.
Китай каже, що уламки навряд чи заподіють шкоду
Офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь заявив раніше, що Китай уважно стежить за поверненням ракети, і що більшість її компонентів згорять при повторному вході в атмосферу.
“Імовірність того, що цей процес завдає шкоди Землі, вкрай мала”, — наводить слова дипломата видання Reuters.
Нагадаємо
29 квітня Китай успішно запустив на орбіту базовий модуль своєї майбутньої космічної станції за допомогою важкої ракети-носія Long March 5b (“Чанчжен-5В”) масою 22 тонни.
Головна ступінь ракети також вийшла на орбіту, тепер вона вийшла з під контролю та повертається на Землю. Очікується, що об’єкт може впасти на Землю в період з 8 по 10 травня.