За інформацією прокуратури Південного округу Каліфорнії, він провів 971 біткоін-транзакцію на суму 750 тис. дол., допомагаючи понад 900 американцям приховати нелегальну діяльність за комісію в 5%. Клыэнти Кампоса купували у нього криптовалюту за готівкові кошти, через перекази в системі MoneyGram та банківські перекази.
Під час арешту дилера було висунуто звинувачення в участі щонайменше в 31 подібному випадку на території США і в 28 випадках на міжнародному рівні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американця судитимуть за шахрайство з біткоінами
Виносячи рішення про арешт, суд врахував високі шанси втечі обвинуваченого через наявність у нього трьох громадянств і відсутність постійної роботи в США. Право внесення застави американцеві надано не було.
За всіма висунутими проти Кампоса звинуваченнями, йому загрожує до п'яти років тюремного ув'язнення і штраф в розмірі 250 тис. дол.
Нагадаємо, близько 75% американців вважають біткоіни "надризиковим активом".
Поряд з цим, агентство фінпослуг Японії пропонує викреслити біткоіни з переліку платіжних засобів.
Україна тим часом продовжує визначатися в питанні регулювання ринку криптовалют з точки зору законодавства.
У парламенті зареєстровано кілька законопроектів про легалізацію цифрових грошей і недавно було прийнято рішення об'єднати їх в один документ.
Автором одного із законопроектів про криптовалюту є нардеп від РПЛ Сергій Рибалка (минулого року його звільнили з посади голови фінансового комітету ВР). Його документ, щоправда, експерти Bitcoin Foundation назвали безглуздим і популістським.
А за даними окремих ЗМІ, законопроект Рибалки (№7183-1) взагалі - "списаний" у російських чиновників.
Більш того, співавтором свого законопроекту про біткоіни Рибалка зробив цивільну дружину Анастасію Байбородіну.
І цей вчинок колеги радикала по партії назвали як мінімум "неетичним".