За його словами, Абе попросив якомога швидше зняти обмеження, ґрунтуючись на наукових дослідженнях. Китайський лідер при цьому заявив, що Пекін зробить необхідні дії для наукової оцінки безпеки продукції, що поставляється з Японії.
Як уточнює агентство, зараз Китай забороняє імпорт продуктів харчування з 10 японських префектур (всього в країні їх налічується 47). Серед країн, що мають аналогічні обмеження на ввезення їжі з Китаю — Сінгапур і Південна Корея.
Після аварії на АЕС “Фукусіма-1” у березні 2011 року Китай ввів заборону на імпорт ряду продуктів із 12 японських префектур, у тому числі Фукусіми, Ібаракі, Міягі, Нагано, Ямагати, Гумма та Ніїґата. Крім того, була введена заборона на ввезення молочних продуктів, овочів, фруктів і морепродуктів із Тотігі.
Як раніше інформував УНН, аварія на АЕС “Фукусіма-1” сталася в березні 2011 року, коли у результаті удару цунамі на станції вийшли із ладу системи енергопостачання і охолодження. В результаті в трьох енергоблоках розплавилося паливо, яке пропекло захисні корпуси реакторів. Це супроводжувалося вибухами водню і викидом великого обсягу радіоактивних речовин, що призвело до зараження прилеглої до станції району.
У даний час на АЕС йдуть ліквідаційні роботи, триває дезактивація постраждалих територій. За планом, повністю знести станцію планується тільки до 2040-х років. За оцінками німецького фізика та медика Себастіана Пфлуґбайля аварію на Першій фукусімській АЕС та на Чорнобильський АЕС можна порівняти, адже це події одного класу: руйнується оболонка реактора, радіоактивні ізотопи потрапляють в довкілля. За його словами, радіоактивні речовини не потраплять, на відміну від Чорнобиля, на десятикілометрову висоту і радіоактивні речовини не будуть розподілятися по всій території північної півкулі, на близько 500 кілометрів, але забруднення буде щільнішим, що буде катастрофічно для густонаселеної Японії.