"Скорочення поголів’я ВРХ на 40 тисяч корів, понад 8 тисяч безробітних працівників агросфери та загроза продовольчій безпеці України – такими можуть бути наслідки поспішного введення ринку землі для молочної галузі", - йдеться у повідомленні.
За інформацією Асоціації, протягом наступного року Україна втрачатиме в середньому до 4 тисяч корів щомісяця.
"Це потягне за собою негативну ланцюгову реакцію. Адже означатиме не лише скорочення поголів’я ВРХ в Україні, а й скорочення робочих місць. За рік, через закриття ферм, роботу можуть втратити близько 8000 працівників, а якщо врахувати також суміжні галузі, то цифра потенційно безробітних українців зросте мінімум в 10 разів", - йдеться у повідомленні.
За підрахунками експерта, в такому випадку місцеві бюджети недоотримають близько 20 млн гривень податків щомісяця.
"Така ситуація загрожує і продовольчій безпеці України, адже щодня галузь не доотримуватиме близько 800 тонн молока, яке мали б переробити у вітчизняні молочні продукти та завантажити роботою 3-4 заводи. Якщо втрати сировини перевести у, скажімо, масло, то це мінус 35 тонн масла для внутрішнього споживання, які ми змушені будемо замінити імпортним продуктом. Тобто щодня галузь втрачатиме 140 тисяч доларів", - повідомили у АВМ.
Нагадаємо, до комітету ВР з питань аграрної та земельної політики надійшло 4 500 поправок до законопроекту щодо запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення.
Як повідомлялося раніше, комітет 13 грудня завершив обговорення ринку землі.