Що відомо
Він підкреслив, що ці дії можуть свідчити про триваючий тиск на журналіста, оскільки напередодні Владислав Єсипенко заявив, що піддавався тортурам і загрозам вбивства з боку співробітників ФСБ Росії, відмовився від послуг адвоката за призначенням Віолетти Сінеглазової і підтвердив, що хоче, щоб його інтереси представляли незалежні адвокати.
Цитата
“Можливу подальша відмова від незалежних адвокатів він просив розцінювати як зроблену під примусом. У зв’язку з цим є підстави вважати, що на Єсипенко знову чиниться тиск. Всі слідчі дії, проведені без моєї участі, є неприпустимими доказами”, — сказав Ладин.
Офіційної інформації від російських силових структур про слідчі дії щодо Владислава Єсипенко немає.
Контекст
Владислава Єсипенка затримали співробітники ФСБ 10 березня в районі села Перевальне разом з мешканкою Алушти Єлизаветою Павленко. У машині Єсипенка, стверджують російські правоохоронці, під час огляду знайшли саморобний вибуховий пристрій.
12 березня Київський районний суд Сімферополя заарештував Єсипенка на два місяці за підозрою в незаконному виготовленні вибухового пристрою частина 1 статті 223-1 Кримінального кодексу РФ.
Павленко, у якої силовики провели вдома обшук, проходить у справі як свідок.
16 березня ФСБ заявила, що Єсипенка затримали, “щоб не допустити проведення ним підривних акцій в інтересах українських спецслужб”. А також, що він збирав інформацію “про місця масового перебування людей і життєзабезпечення” на замовлення Служби зовнішньої розвідки України. У міжнародній організації “Репортери без кордонів” висловили стурбованість у зв’язку з можливими тортурами затриманого в окупованому Росією Криму українського журналіста проєкту Крим.Реалії Владислава Єсипенка і закликали його звільнити,
Увечері того ж дня президент “Радіо Свобода” Джеймі Флай визнав, що Владислав Єсипенко співпрацював з проектом Крим.Реалії в якості фрілансера, знімаючи відео і фото в Криму, і закликав Росію негайно його звільнити.
Раніше адвокат Олексій Ладин повідомив подробиці того, що розповів на суді 6 квітня в Сімферополі про тортури після затримання арештований в включеному Криму позаштатний співробітник Єсипенко. Так, за його словами, після затримання журналіста “дві доби били і катували електричним струмом, погрожували вбивством”.
У США засудили політично вмотивований арешт ФСБ Росії журналіста Владислава Єсипенка на території тимчасово окупованого Криму.