За словами Амано, атомний реактор, який, як вважають, доставив більшу частину плутонію для ядерної зброї Північної Кореї, був закритий протягом останніх трьох місяців. Зокрема жодних ознак роботи не помітили у радіохімічній лабораторії, яка відокремлює плутоній від відпрацьованого палива реактора.
При цьому, видання нагадало, що реактор потужністю 5 МВт є частиною ядерного комплексу Північної Кореї. Необхідність його демонтажу була центральним питанням у переговорах між президентом США Дональдом Трампом і північнокорейським лідером Кім Чен Ином у В'єтнамі минулого тижня.
Утім Міжнародне агентство з атомної енергії у Відні не має доступу до Північної Кореї після того, як Пхеньян виключив своїх інспекторів у 2009 році, і тепер він стежить за ядерною діяльністю країни переважно за допомогою супутникових зображень.
У той же час дослідники вважають, що об'єкт, який виробляє матеріал для ядерних бомб, продовжує роботу. Крім того, тривають будівельні роботи на експериментальному легководному реакторі.
Нагадаємо, причиною дострокового завершення саміту США — КНДР у Ханої стала вимога американців закрити секретне підприємство, що розташоване в околицях Пхеньяна, на якому ведуться роботи зі збагачення урану.
Президент США Дональд Трамп заявив, що у Північній Кореї буде "блискуче економічне майбутнє", якщо Вашингтон і Пхеньян укладуть угоду, але ніякого економічного майбутнього з ядерною зброєю у Північної Кореї не буде.
Як повідомляв УНН, 28 лютого переговори Кім Чен Ина та Дональда Трампа зірвалися. У Білому домі заявили, що спільної угоди між Трампом і Кім Чен Ином на їхньому другому саміті досягнуто не було.