viznachilisya-chempioni-ukrayini-z-figurnogo-katannya

Визначилися чемпіони України з фігурного катання

• 27146 переглядiв

КИЇВ. 25 лютого. УНН. На столичній Льодовій арені завершився чемпіонат України з фігурного катання на ковзанах. Про це інформує пресцентр Федерації фігурного катання України, передає УНН.

Що відомо

В трьох з чотирьох дисциплін, в яких розігрувалися нагороди, чемпіони захистили свої титули найсильніших у країні.

В статусі рекордних п’ятиразових переможців завершив змагання танцювальний дует з Харкова Олександра Назарова/Максим Нікітін. Захопивши лідерство після ритмічного танцю, учні Галини Чурілової і в довільному не залишили суперникам жодного шансу. Танцюристи отримали 121,24 балів за свій довільний танець, а у підсумку набрали 201,42 балів.

Вперше піднялися на другу сходинку п’єдесталу “дорослого” чемпіонату України Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров — учні київського тренера Марії Тумановської-Чайки. У довільному танці вони також були другими — 106,52, а завершили змагання з результатом 175,59 балів. Після ритмічного танцю мали шанс поборотися зі столичним дуетом за “срібло” харків’яни Дар’я Попова/Володимир Бєліков, але втратили його, виступивши в довільному дещо невпевнено, зокрема, партнер припустився помилки на твіззлах. Відтак із загальним результатом 161,95 балів (97,6 за довільний танець) учні Галини Чурілової отримали бронзові нагороди чемпіонату.

У жіночому одиночному катанні, як і торік, чемпіонське звання здобула 15-річна Анастасія Шаботова. В довільній програмі, яку фігуристка залишила з минулого сезону, судді зафіксували неточності та помарки під час виконання більшості стрибків, але учениця Світлани Панової змогла зберегти лідируючі позиції. Вона була кращою як у другому виступі — 105,79, так і в загальному заліку — 159,15.

Боротьба за “срібло” чемпіонату розгорнулася між харківською фігуристкою Таїсією Спесивцевою та Марією Андрійчук з Білої Церкви. З мінімальною перевагою перемогла у цьому двобої харків’янка — вона набрала 92,70 балів у довільній та 142,15 у підсумку. Проте власну перемогу може святкувати і Марія Андрійчук, яка вже в першому в своїй біографії “дорослому” чемпіонаті змогла вибороти медаль.

В парному катанні Віолетта Сєрова та Іван Хобта (Київ) після “срібла” на двох попередніх національних чемпіонатах нарешті перемістилися на перше місце. Учні Філіпа Залевського з чималою перевагою у балах виграли у своїх єдиних суперників — Софії Голіченко/Артема Даренського з Дніпра і вперше стали чемпіонами України.

У чоловічому одиночному катанні вже триразовим чемпіоном України став Іван Шмуратко (Київ). В довільній програмі фігурист набрав 145,64 балів, а звання чемпіона йому забезпечила сума у 224,81 балів.

Срібну нагороду другий рік поспіль здобув Кирило Лішенко (Київ). Прокат його довільної програми судді оцінили у 123,86 балів, а у підсумку він набрав 191,66 балів. Третій загальний результат у Федіра Куліша (Київ), якого тренує Олександр Артищенко — 187,33.