Так, вчені провели геномний аналіз понад 435 тисяч осіб на предмет пошуку генів, що визначають схильність людини до алкогольної залежності. Фахівці хотіли зрозуміти, чи можна за генами визначити, у кого вживання алкоголю з високою часткою ризику призведе до залежності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Готуємо з Prime: ТОП-5 простих алкогольних коктейлів, про які ви тільки чули
Дослідники виявили 29 таких генетичних факторів ризику, з яких десять були відомі і раніше, а 19 - виявлено вперше.
Об'єднання даних двох генетичних досліджень і їх спільний аналіз показали, що існують генетичні зв'язки між проблемним вживанням алкоголю і так званим безпроблемним. Фахівці констатували, що виявлені ними фактори ризику передаються у спадок не лише на рівні мозку, але і в консервативних регуляторних областях генома, які відповідають за певні біологічні функції.
Автори вважають, що виявлені ними генетичні фактори дозволять правильніше оцінити ризик вживання спиртного для кожної конкретної людини.
Нагадаємо, раніше вчені з Університету Атланти в Джорджії з'ясували, що колір очей є одним з показників чутливості людини до алкоголю і до болю.
Також нагадаємо, що на алкогольному ринку України недавно представили новий газований напій блакитного кольору, для виготовлення якого використовують сік чорниці.