“У нас проблема є в тому, що дуже дороговартісні аналізи, і ці аналізи роблять у приватних лабораторіях. Вони коштують у межах 2 тис. грн. Є такі аналізи, які роблять безкоштовно, а є і такі, які взагалі робляться тільки у приватних лабораторіях. Зараз стоїть питання, ми обговорили із департаментом охорони здоров’я області його, щоб звертались до клінік і ми вже майже знайшли вихід як проводити ці аналізи безкоштовно, тобто компенсувати (вартість для бійців)”, — розповіла вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від гепатиту С щорічно помирає близько 700 тис. людей, вакцин від хвороби немає
За словами активістки, ситуація із лікуванням бійців АТО також дуже складна.
“Лікування не відбувається тільки через те, що це дорого. Кожна область сьогодні виходить із того, що може в напрямку безкоштовного лікування, і ми знайшли такий шлях, будемо звертатися до сільської ради, щоб вона уклала договір із клінікою по компенсації проведення оцих аналізів”, — зазначила Н.Возалостка.
Разом з тим, вона зазначила, що в умовах війни гепати С становить загрозу бійцям АТО.
“Гепатит С — дійсно загроза в умовах війни, це завжди загроза, дуже багато військовослужбовців приходить хворими, у нас уже є і випадки онко.
Вони (військові, — ред.) перебувають в окопах: це спека, холод, мороз, стресові ситуації... Війна є війна... Але на місцях ми маємо робити все можливе аби покращити умови для їх лікування. І ми робимо все можливе”, — додала вона.
Як повідомляв УНН, у березні минулого року на виконання умов Договору між ПРООН та МОЗ України, Програмою розвитку ООН в Україні було проведено тендерну закупівлю ліків від гепатиту С для України.
На участь у процедурі закупівлі ПРОООН була подана пропозиція лише однієї компанії “GILEAD”. І на свій препарат від гепатиту С “Совальді” (Sovaldi), “GILEAD” запропонувала ціну у 517 дол., що майже у двічі перевищила очікування МОЗ України.
Тоді низка нардепів закликали МОЗ переглянути вказані закупівлі, аби забезпечити більшу кількість хворих необхідними ліками.