Зокрема, нардепи вивчають досвід Великої Британії, Франції, Німеччини та США, зазначив він.
"Практика застосування відповідальності щодо суб'єктів, які поширюють завідома недостовірну пропагандистську інформацію, існує у багатьох розвинених країнах. До прикладу - Велика Британія лише впродовж двох тижнів заблокувала все, що пов'язане із Russia Today. Тоді у приписах законодавства було вказано, що це не журналістика, а пропаганда.
Журналістика - це ознака демократії і свободи слова, а пропаганда - це злочинна діяльність.
На сьогодні у Великій Британії є певні вимоги до висновків та журналістських розслідувань - вони мають бути підтверджені як мінімум із трьох джерел, інформація мусить бути збалансованою. На жаль, у нас в Україні не завжди такі принципи застосовуються.
У Німеччині також передбачена відповідальність за поширення завідомо недостовірної пропагандистської інформації. І у Франції, до речі, наразі внесений відповідний законопроект, при чому, документ внесла пропрезиденстьска більшість", - розповів нардеп.
Нагадаємо, у Комітеті ВР з питань національної безпеки і оборони готують законопроект, яким буде передбачена відповідальність за поширення завідомо недостовірної інформації, зокрема з метою підриву обороноздатності держави. Водночас, Єврокомісія представила доповідь, де йдеться про те, що фальшиві інтернет-новини є серйозною загрозою безпеки суспільства.
Раніше УНН повідомляв, що черговою хвилею гібридної війни проти України експерти вважають атаку росіян на українські авіакомпанії, зокрема Хорс. У квітні цього року Reuters опублікував розслідування російських журналістів, де останні звинуватили вітчизняні авіакомпанії в тому, що вони нібито сприяли Росії в перекиданні військових до Сирії на літаках Airbus A320.
Однак цю інформацію одразу спростували в Державіаслужбі України, зазначивши, що літак з розслідування Reuters відсутній в українському реєстрі повітряних суден.