Його попросили прокоментувати слова голови фінансового регулятора Джерома Пауелла, який повідомив, що ФРС навіть не розглядає це питання. “Я твердо переконаний, що нам необхідна негативна ставка”, — зазначив Трамп. Він закликав “поглянути на Німеччину, Китай і всіх інших”, хто ввів негативні ставки, бере в борг і отримує за рахунок цього прибуток. “Якщо вони користуються перевагами негативних ставок, то і ми повинні теж... Божевілля, але інші країни цим займаються... У нас теж є можливості для цього. Я чекав цього все життя”, — підкреслив президент.
При цьому він назвав Пауелла, якого раніше постійно критикував, “найбільш прогресуючим гравцем” (титул, який використовується в Національній баскетбольній асоціації). “Не згоден з ним тільки в одному — негативних ставках”, — уклав Трамп, додавши, що той “відмінно виконує свою роботу”.
Раніше в середу главу ФРС попросили прокоментувати висловлювання президента, який у вівторок в черговий раз закликав фінрегулятор ввести негативну ставку. Пауелл підкреслив, що “докази ефективності негативних ставок вельми неоднозначні”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФРС оголосила про нові заходи з порятунку економіки США
В кінці квітня ФРС зберегла ставку на рівні 0-0,25% річних, як і очікувалося ринком. Глава держави неодноразово закликав фінрегулятор знизити ставку до нуля або встановити її на негативному рівні, щоб, всупереч бажанню керівництва ФРС, взагалі скоротити інфляцію до нуля і почати рефінансувати держборг США.
Базову ставку на нульовому чи від’ємному рівні утримує ряд центробанків світу. Деякі країни випускають державні облігації з негативною ставкою, що дозволяє їм брати в борг і отримувати за рахунок цього прибуток.