svitovi-tsini-na-naftu-vpali-na-tli-naroschuvannya-zapasiv-u-ssha

Світові ціни на нафту впали на тлі нарощування запасів у США

 • 15223 переглядiв

За даними видання станом на 8:03, вартість ф'ючерсів на нафту марки Brent знизилася на 0,68%.

При цьому ціна квітневих ф'ючерсів на нафту марки WTI впала до 64,20 долара за барель, втративши 0,62%.

Деталі

Ціни на нафту в четвер падали п'ятий день після того, як офіційні дані показали стійке зростання запасів нафти і палива в США, в той час як всюдисуща пандемія затьмарила перспективи попиту, пише Reuters.

Що було раніше

4 березня Організація країн-експортерів нафти і її союзники, включаючи РФ, разом іменовані ОПЕК+, продовжили обмеження видобутку нафти у квітні з невеликими винятками для Росії і Казахстану. Останні зможуть наростити видобуток в квітні на 130 тисяч і 20 тисяч барелів на добу відповідно, йдеться у рішенні організації.

Нагадаємо, світовий ринок нафти 9 березня 2020 року пережив "чорний понеділок" - найбільше різке падіння цін з 1991 року з початком війни у Перській затоці. Після цього на ринку нафти сталося ще кілька обвалів цін - на тлі ситуації з коронавірусом і обмежень через пандемію у найбільших економіках світу, залишаючи ринок перевантаженим різким зниженням попиту і надмірним надлишком нафти.

12 квітня 2020 року країни-члени ОПЕК+, у тому числі РФ, домовилися скоротити видобуток нафти в умовах пандемії.

Укладена угода ОПЕК+ про скорочення видобутку передбачала обмеження видобутку до кінця 2020 року на 7,7 млн барелів на добу. У квітневій угоді ОПЕК+ виробникам було запропоновано скорочення видобутку до 5,8 млн барелів на день з початку 2021 року до кінця квітня 2022 року. Утім, умови змінили на зустрічі 3 грудня 2020 року.

Країни ОПЕК+, у тому числі РФ, 3 грудня минулого року домовилися залишити в силі обмеження на видобуток нафти, які діяли з весни 2020 року. Однак, з певними послабленнями - відповідно до нових домовленостей, з початку 2021 року обмеження зміняться: у січні учасники альянсу зможуть збільшити видобуток нафти на 500 тис. барелів на добу. Умови угоди будуть переглядатися щомісяця, відзначає ВВС.

ОПЕК+ підтвердила домовленості щодо повернення на ринок 2 млн барелів на добу, але повернення має бути поступовим, з урахуванням ситуації на ринку.

Так, 5 січня ОПЕК+ домовилася про параметри скорочення видобутку нафти в лютому і березні.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    В Афганістані розбився вертоліт: загинули 9 військових

     • 16586 переглядiв

    ООС: бойовики 9 разів порушували “режим тиші”

     • 14081 переглядiв

    У М'янмі відключили Інтернет і заборонили продаж преси

     • 21390 переглядiв

    18 березня: яке свято сьогодні

     • 85888 переглядiв

    Офіційний курс гривні встановлено на рівні 27,69 грн/долар

     • 16670 переглядiв

    КНДР може готуватися до нового випробування зброї - СNN

     • 16146 переглядiв