Цитата
“Внаслідок цієї операції ліквідовано роботу надзвичайно складної російської кіберзлочинної організації, яка займалися кіберзламами в Сполучених Штатах та за кордоном”, — зазначила спецагент ФБР Стейсі Мой.
Деталі
Діяльність ботнету RSOCKS, яким керують російські кіберзлочинці, налічувала мільйони зламаних пристроїв по всьому світу.
Як зазначається, операція боротьби з хакерською мережею розпочалася ще у 2017 році. Тоді американські правоохронці встановили, що кіберзлочинці змогли зламати близько 325 тисяч пристроїв. Відомство не розкриває імена можливих фігурантів справи, що розглядається в Південному окрузі штату Каліфорнія.
У Мін’юсті США розповіли, що користувачі RSOCKS платили від 30 до 200 доларів на день за розповсюдження шкідливої інтернет-активності через зламані пристрої, щоб замаскувати або приховати справжнє джерело трафіку.
“Користувачі цього типу проксі-сервісу, як вважається, здійснювали великомасштабні атаки на автентифікаційні сервіси й анонімізували себе при доступі до зламаних облікових записів соціальних мереж або надсилання шкідливої електронної пошти, як-от фішинг”, — йдеться в повідомленні.
Жертвами RSOCKS стали низка великих державних і приватних організацій, зокрема університет, готель, телестудія та виробник електроніки. Мін’юст США не називає назви цих компаній.
Нагадаємо
Кіберполіція від початку війни викрила майже 500 осіб, які причетні до онлайн-шахрайства.