“Ризик повернення до повного закриття залишається дуже реальним, якщо країни не будуть контролювати перехід (від карантину — ред.) дуже обережно”, — сказав Гебреєсус.
Він також зазначив, що в основі підходу лежить принцип “перш за все здоров’я”, який означає, що сильні і стійкі системи охорони здоров’я повинні бути основою відновлення у всіх країнах.
“Оскільки все більше і більше країн розглядають способи пом’якшення так званих обмежень — „локдауна“, я хочу повторити шість правил, які ВООЗ рекомендує країнам враховувати”, — повідомив Гебреєсус.
Так, по-перше, рекомендується продовжувати спостереження за кількістю випадків і контролювати їх передачу;
По-друге, нарощувати можливості системи охорони здоров’я для виявлення, ізоляції, тестування та лікування кожного випадку і відстеження кожного контакту;
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не розслаблятись: Зеленський закликав українців виходити з карантину дисципліновано
По-третє, зводити до мінімуму ризики спалаху в особливих умовах, таких як медичні установи і будинки пристарілих;
По-четверте, застосовувати профілактичні заходи на робочих місцях, в школах і інших місцях, куди людям необхідно ходити;
По-п’яте, контролювати ризики ввезення коронавірусу (ймовірно мова йде про ввезення вірусу з-за кордону — ред.);
І на закінчення, спільноти мають бути повністю проінформовані, залучені і уповноважені пристосовуватися до “нової нормальності”.
Нагадаємо, що Всесвітня організація охорони здоров’я закликала країни розслідувати будь-які підозрілі випадки захворювань, які могли б бути коронавірусною інфекцією.