16 вересня Саррадаж оголосив, що він хоче покинути свій пост не пізніше кінця жовтня. “Оголошую всім про своє щире бажання передати свої повноваження новому органу виконавчої влади максимум до кінця жовтня”, — сказав він у своїй промові, що транслювалася в прямому ефірі по лівійському держтелебаченню. При цьому Саррадж відзначав, що для остаточного рішення про відставку з поста глави УНЗ, учасники комітету з межлівійского діалогу до зазначеного їм дедлайну повинні домовитися про формування нового президентського ради і нового уряду.
Bloomberg повідомляв, що Саррадж вже обговорив плани своєї відставки з лівійськими і міжнародними партнерами. Переговори відбувалися на тлі масових протестів в Тріполі, учасники яких незадоволені економічною ситуацією і корупцією в країні, а також частими відключеннями електрики і води. Одним з їхніх вимог була відставка Сарраджа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пандемія: ООН заявило, що ситуація з COVID-19 у Лівії, де панує двовладдя — стає неконтрольованою
У Лівії після повалення в 2011 році лідера країни Муаммара Каддафі йде протистояння між армією фельдмаршала Халіфи Хафтара і УНЗ прем’єр-міністра Фаїза Сараджа, який визнається ООН. Столицю країни Тріполі контролюють сили УНЗ, а Лівійська національна армія формально підпорядковується палаті представників Лівії, що базується в Тобруці. З 2019 року сили Хафтара намагаються взяти Тріполі під контроль.
13 вересня східний уряд Лівії, підтримуваний Хафтаром, також оголосило про свою відставку. Приводом стало те, що на сході Лівії, в Тобруці, також як і в Тріполі, проходили масові акції протесту незадоволених рівнем життя лівійців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна у Лівії: сторони конфлікту підписали угоду “про постійне припинення вогню”
Bloomberg повідомляв, що протиборчим в Лівії сторонам перед відходом Сарраджа буде запропоновано узгодити нову структуру президентської ради, який об’єднає дві ворогуїчі між собою адміністрації країни і призначить вибори.