Так, цього року, порівнюючи з минулим роком, суттєво побільшало "200-бальників".
"Кількість осіб, які набрали максимальний тестовий бал і отримали оцінку 200 балів цього року, — 447, це більше на 63%, ніж минулого. Найбільше "відмінників" із математики — 142 особи. На другому місці — англійська мова, 84. Кількість учасників, які отримали найвищий бал з фізики, — 60, тоді як минулоріч їх було лише 4. Крім того, один з учасників — учень звичайної сільської школи — набрав рекордну кількість балів із чотирьох предметів: українська мова і література — 200 балів, математика — 200 балів, англійська мова — 199 балів, фізика — 196 балів", — повідомив т.в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Зазначається, що всі тестування відбулись без суттєвих порушень із дотриманням правил епідеміологічної безпеки.
Учасники могли скласти тести із чотирьох навчальних предметів, серед яких два обов'язкові: українська мова і література та історія України чи математика, а два - на вибір. Для вибору були запропоновані: біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька мови.
Загалом було проведено 913 995 тестувань – це 74,5% від запланованої кількості.
"Традиційно найпопулярнішими навчальними предметами стали українська мова і література, історія України та математика. Також цьогоріч учасники активно обирали географію, англійську мову та біологію. Менше зареєстрованих було з фізики, хімії, іспанської, німецької та французької мов", – зазначив Шкарлет.
Нагадаємо, що реєстрація е-кабінетів для подання заяв на вступ до вишів розпочнеться 1 серпня.