Деталі
Директор Центральної лікарні Руставі Папуна Бахтадзе сказав журналістам, що швидка доставила чоловіка вже мертвим.
На своїй сторінці у Facebook телеведуча Нанука Жоржоліані пише, що бригада медиків не чергувала на місці проведення акції і тому швидка запізнилася.
“На акції людині стало погано. „Швидка“ не приїжджала так довго, що (у клініку — ред.) його забрали громадяни. Дорогою вони нагнали „швидку“ і врятувати людину не вдалося. Розумієте?” — написала вона.
Додамо
МВС розпочало слідство за статтею 115 КК Грузії — доведення до самогубства. Відповідно до встановленої практики, саме за цією статтею кваліфікується справа загибелі людини без явних ознак насильницької смерті. У разі встановлення нових обставин стаття може бути перекваліфікована.
Контекст
Саакашвілі затримали 1 жовтня у Тбілісі. Повідомлялося, що він незаконно перетнув кордон країни.
Колишній грузинський лідер голодує вже 37-й день на знак протесту, оскільки вважає себе політв’язнем.
4 листопада з листа Саакашвілі, який він передав з в’язниці своїм прихильникам, стало відомо, що політик перебуває в критичному стані, а його аналізи незадовільні.
Також зазначалося, що колишній грузинський лідер схуд на 20 кг за час голодування.
Нагадаємо також, що 20 жовтня генпрокуратура Грузії офіційно пред’явила звинувачення Саакашвілі у зв’язку з незаконним перетином кордону. Місцеве телебачення розповсюдило кадри, на яких політик ховається у вентиляційному відсіку вантажівки для перевезення молочних продуктів.
29 жовтня в Грузії порушили кримінальну справу за підозрою в змові з метою насильницької зміни конституційного ладу, повалення або захоплення державної влади. Зазначалося, що окремі особи планували перекривати дороги, щоб перешкодити етапуванню Саакашвілі в іншу тюремну установу або в тюремну лікарню, тим самим створивши неконтрольовану ситуацію і хаос.
Експрезидента також заочно засудили в Грузії у справах про вбивство банкіра Сандро Гіргвліані і про побиття депутата Валерія Гелашвілі. У першому випадку Саакашвілі засудили до трьох років позбавлення волі, у другому — до шести. Також він є фігурантом справ про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, про погром телекомпанії “Імеді” і розтрату коштів з держбюджету. Справи розглядаються в суді.