За словами О.Данилюка, для перевірки того, як відбувалося відшкодування у 2016 році ПДВ та чи дотримувалися вимоги Податкового кодексу у ДФС, було відібрано 100 підприємств. І був проведений аналіз, уточнив він, за трьома параметрами: сумою відшкодування, часом відшкодування і хронологією.
“Результати аналізу вказують на наявність можливих порушень законодавства посадовими і службовими особами. По деяких підприємствах висновками ДФС у 2016 році не підтверджено жодної гривні бюджетного відшкодування при відсутності інформації про винесенні податковою повідомлення рішення”, — сказав міністр.
Згідно з їхніми висновками, розповів О.Данилюк, у 72 компаній із 100 проаналізованих хоча б в одному місяці була необґрунтовано зменшена сума відшкодування.
“Іншими словами, є вірогідність, що ДФС відмовляла платникам податку у відшкодуванні у повному обсязі. Тільки 72 ці компанії потенційно недоотримали близько 3,2 млрд грн через неправомірні дії посадових осіб”, — підкреслив він.
Іншим порушенням з боку ДФС при відшкодуванні ПДВ, за його словами, було порушення термінів відшкодування.
“У 50 компаній зі 100, яких ми відібрали, хоча б в одному місяці порушені строки формування висновків ДФС. По деяких заявках ДФС не надавало висновки казначейству інколи по 100-300 днів, хоча законом передбачено максимум 85 днів”, — наголосив міністр.
О.Данилюк підкреслив, що тільки дуже обмежене коло осіб ДФС мало доступ до процесу відшкодування ПДВ.
Нагадаємо, 1 квітня у тестовому режимі запрацював автоматичний реєстр відшкодування ПДВ.