"Сьогодні у державних лікарнях просто немає умов на сьогодні. Молодий спеціаліст, який розпочинає свою діяльність, він приходить – і у нього заробітна плата становить менше 2,5 тис. грн на місяць. Скажіть, людина, яка 6 років навчалася в інституті, після цього ще 2 роки навчалася в інтернатурі, після чого ще 5 місяців на спеціалізації - вона піде на таку заробітку плату? Ні! Тому сьогодні молоді потенційні студенти після закінчення навчання воліють і ідуть працювати у приватні лікарні", - відзначив він.
Також, Ю.Коваленко зазначив, що пояснити, чому сьогодні кращі медфахівці ідуть працювати до приватних клінік можна наступними чинниками: краще обладнання, належна мотивації та високий рівень заробітної плати.
"Я спробую пояснити про основну відмінність і чому сьогодні фахівці обирають приватні лікарні: ви ж смартфоном користуєтесь? А от уявіть, що ви від сьогодні будете користуватися чорно-білим телефоном, або навіть плівковим фотоапаратом. І що для того, аби запостити свої фотографії, вам потрібно повозитися із хімреактивами, аби проявити собі якесь фото. От паралель тут така сама. Тобто, коли у приватних лікарнях всі давно працюють на новому обладнанні, то у державних люди возяться із реактивами, які ще діди наші робили", - наголосив він.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, медичне обладнання у державних лікарнях не оновлюється по кілька десятків років.
Також нагадаємо, за словами завідувача радіохірургічним відділенням медичного центру “Клініка Спіженко” Тетяни Чеботарьової, останні досягнення фізики зробили ефективнішою променеву терапію, яка застосовується, зокрема, у лікування онкологічних захворювань.
“Фізика — це основна база, на якій будується проведення променевої терапії. Тобто, ми використовуємо фотонне випромінювання синергії на КіберНожі. І джерелом цих випромінювань є спеціальна трубка, яка працює лише у момент включення апарату у мережу. Тобто, додаткової радіоактивності навколо немає. І пацієнти знаходяться у повній безпеці. А сукупність останніх досягнень фізики і апаратобудування дозволяє нам точно підводити високу дозу і зберігати при цьому навколишні здорові тканини, що підвищує ефект лікування, і це є дуже важливо”, — розповіла лікар.