Цитата
«Верховна Рада ухвалила у другому читанні відповідний законопроєкт №7414. Відтепер під час дії воєнного стану та упродовж 6 місяців після його припинення або скасування, кредитодавцям та колекторським компаніям заборонено стягувати борги із споживчого кредитування», - повідомила Шуляк.
Деталі
За її словами, не можна буде більше турбувати українських захисників і надсилати текстові, голосові та інші повідомлення. Стосуватиметься заборона військовослужбовців і членів їхніх сімей, близьких осіб, представників, спадкоємців, поручителів, майнових поручителів та третіх осіб. Це дозволить бійцям спокійно виконувати своє завдання по захисту України та кожного з нас.
Зокрема, йдеться про:
- військовослужбовців ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів спецпризначення, Державної спецслужби транспорту, Державної служби спецзв’язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України, і військовослужбовців зазначених вище військових формувань та правоохоронних органів – громадян України, які виконують військовий обов'язок за межами України;
- військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю;
- військовозобов'язаних та резервістів;
- членів добровольчих формувань територіальних громад.
«Позичальник, який належить до однієї з зазначених категорій та має бажання припинити взаємодію з кредитором (колектором), має повідомити про свою належність до однієї з цих категорій», - написала Шуляк.
Доповнення
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту ухвалити внесення змін до ЗУ «Про споживче кредитування», які унеможливлять взаємодію колекторів з військовослужбовцями та їхніми родинами на час дії воєнного стану.
8 липня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект, який захистить учасників бойових дій від колекторів.